Nawałnica oszczędziła Powiat Kamieński

Dyżurny wojewódzkiego centrum zarządzania kryzysowego w Szczecinie poinformował, że trwa usuwanie skutków nawałnicy. Zaraz po jej przejściu wyłączonych zostało 1 250 stacji transformatorowych niskiego napięcia, 38 linii średniego napięcia i 4 linie wysokiego napięcia. Bez prądu było ok. 40 tys. odbiorców. Dostawy energii są systematycznie przywracane. Jednak w niektórych miejscach może to potrwać nawet do godzin porannych w niedzielę. Powalone drzewa zablokowały dwie linie kolejowe: Świdwin-Rąbino oraz Ustronie Morskie-Mścice. Zerwana został również trakcja elektryczna. Usuwanie szkód na torach trwało 5 godzin. Dyżurny Wojewódzkiego Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie powiedział, że było ok. 200 wezwań do powalonych na drogi drzew. W Choszcznie trzy osoby zostały ranne, po tym jak na samochód, którym jechały, upadło drzewo.

W naszym rejonie obyło się bez większych zdarzeń. Trzykrotnie strażacy z Dziwnowa wyjeżdżali do naderwanych gałęzi i zwalonego drzewa. W Kamieniu Pomorskim wiatr uszkodził mocowanie linii energetycznej, która zawisła nisko nad drogą.

Skutki gradobicia w Łobzie dnia 06 czerwca 2010 r. Skutki gradobicia w Łobzie dnia 06 czerwca 2010 r. Skutki gradobicia w Łobzie dnia 06 czerwca 2010 r. Skutki gradobicia w Łobzie dnia 06 czerwca 2010 r. Skutki gradobicia w Łobzie dnia 06 czerwca 2010 r. Skutki gradobicia w Łobzie dnia 06 czerwca 2010 r.

Dodaj komentarz