Namiot Ewakuacyjny na terenie szpitala w Kamieniu Pomorskim

W dniu 3 kwietnia w godzinach porannych na wniosek Zachodniopomorskiego Wojewody strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim rozstawili namiot ewakuacyjny na terenie szpitala w Kamieniu Pomorskim.

Namiot będzie służył jako polowa izba przyjęć dla osób ,które przyjmowane są na oddział do szpitala.  Ma stanowić barierę ochronną przed potencjalnym zagrożeniem jakim jest Covid-19.W namiocie będzie pracował personel szpitala. Jest to tzw. pierwsza izba przyjęć, gdzie będą klasyfikowani pacjenci. Namiot rozstawiony przez strażaków ma wymagany osprzęt, aby mogły w nim pracować zespoły medyczne. Jest ogrzewany, posiada oświetlenie wewnętrzne oraz w razie konieczności własne źródło zasilania w energię elektryczną z agregatu prądotwórczego.

Decyzja o rozstawieniu namiotu przez Państwową Straż Pożarną podyktowana jest min. Sytuacją w jakim znalazł się szpital w Gryficach, który na chwilę obecną objęty jest kwarantanną. Do zadań Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim będzie należał stały nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem obiektu.

 

Opracowanie: kpt.Michał Wiaderski KPPSP Kamień Pomorski

Zdjęcia:archiwum PSP