Kamieńscy strażacy w walce z koronawirusem.

        Strażacy z PSP Kamień Pomorski  oraz Międzyzdroje od 13  marca nieustannie na granicy polsko-niemieckiej w Świnoujściu. Razem ze Strażą Graniczną prowadzą kontrole osób wjeżdżających do Polski.

W ramach działań związanych z wprowadzeniem na terytorium RP stanu zagrożenia epidemią COVID-19 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kamieniu Pomorskim oraz z Posterunku PSP Międzyzdroje pełnią rotacyjne dyżury na granicy w Świnoujściu, wspomagając tamtejszą jednostkę. Wspólnie ze Strażą Graniczną prowadzą kontrolę osób wjeżdżających do Polski sposobem zdalnego pomiaru temperatury ciała.

Na terenie naszego powiatu pozostajemy w gotowości operacyjnej do działań wspomagających służby sanitarne oraz medyczne. Nieustannie realizujemy działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu kamieńskiego. Posiadamy odpowiednie zaplecze logistyczne i przećwiczone procedury ratownicze na wypadek eskalacji zagrożenia. Wyznaczone jednostki OSP włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie powiatu pełnią  dyżury całodobowe, wspomagając lokalne samorządy i służą pomocą osobom poddanym kwarantannie domowej lub zorganizowanej.

Opracowanie: kpt. Michał Wiaderski KPPSP Kamień Pomorski

Zdjęcia: archiwum PSP